"Де вода - там Життя"

Вода - це кров Землі, а ріки це її судини. Вона втамовує спрагу, дає продукти харчування і може служити транспортним шляхом. Вода - сама дивна, та сама поширена природна сполука - джерело життя. Вода - невід'ємна умова існування, здоров'я та активної діяльності людини.
Чим більше вчені вивчали природу води, тим більше переконувались в оригінальності її поведінки та властивостей, в нових, не до кінця вивчених її структурних особливостях.
Інститут водних проблем і міліорації приводить 10 цікавих фактів про воду:
  • Вчені виділяють як мінімум 5 різних станів води у рідкому вигляді і 14 станів – у замерзлому. При -1200 з водою починає відбуватися щось дивне: вона стає тягучою, як патока, а за температури нижче 1350 вона перетворюється на «склоподібну» воду – тверду речовину, в якій відсутня кристалічна структура.
  • Через струмінь води у крані шириною в голку витікає приблизно 840 літрів води за добу.
  • У світі 1 мільярд 100 мільйонів людей не мають доступу до якісної питної води.
  •  Скорочення рівня води в тілі людини всього на 2% може призвести до 20% зменшення розумових і фізичних показників.
  • Всього на Землі близько 3 млн.км3 прісної води, із них 1,4 млн.км3 складають поверхневі води. Щодня з поверхні землі випаровується 1 трильйон тонн води.
  • Якщо всю воду в світі, що міститься в різних резервуарах вилити у відкритий океан, то його рівень підніметься на 3 см. До речі, за останні 100 років рівень світового океану підвищується більш ніж на міліметр за рік.
  • Людський організм на 60-70% складається з води, а дитячий – 80%. Ембріон складається з води на 94%.
  • Хімічна сполука Н2О в чистому вигляді в природі не існує. Вода – універсальний розчинник, вона розчиняє в собі все, що зустрічає на шляху. Наприклад, насолоджуючись смаком колодязної води, ми вливаємо в себе «компот», склад якого не зміг би відтворити, мабуть, ніхто.
  • Приблизно 70% Землі вкрито водою. Але тільки 1% з цієї води придатний для пиття.
  • Озеро Байкал є найбільшим «резервуаром» запасів прісної води на планеті – біля 23,5 тис.км3. Якщо б знадобилося заповнити байкальську котловину, направляючи сюди води всіх річок світу, то це можливо було б зробити за 300 діб.

 

 
В Всесвітній день водних ресурсів доречно буде згадати про цікавий музей в місті Києві. Знаходиться він на вулиці Грушевського, 1-В. Там уся експозиція розташовується під землею. Вона розповідає про історію виникнення водопроводу в Києві, про розвиток водопровідних станцій. Там можна побачити дивні японські рибки з помаранчевими плямами. У музеї розповідають чому і як треба берегти воду.

Нехай кожна людина задумається, що вона зробить для того, щоб зберегти на Землі цей безцінний дар - воду.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

"Веймар: місто Гете і Шиллера"

"Мир на землі - це щастя і любов".

"14 березня - День метелика"